Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

E-wizyty zwiększą bezpieczeństwo klientów Zakładu w trudnym czasie pandemii - zaznaczyła profesor Uścińska. źródło: https://www.zus.pl/
E-wizyty zwiększą bezpieczeństwo klientów Zakładu w trudnym czasie pandemii - zaznaczyła profesor Uścińska. źródło: https://www.zus.pl/
Od 4 listopada klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą mogli umówić się na zdalną konsultację z ekspertem we wszystkich placówkach Zakładu - poinformowała prezes ZUS, profesor Gertruda Uścińska.
Takie e-wizyty zwiększą bezpieczeństwo klientów Zakładu w trudnym czasie pandemii - zaznaczyła profesor Uścińska.

- Są przeznaczone dla wszystkich klientów i płatników składek i ubezpieczonych, ale przede wszystkim, w tych trudnych czasach, właśnie dla seniorów - podkreśliła prezes.

Wyjaśniła, że e-wizyty dają możliwość spotkania klienta ze specjalistą poprzez wizytę, która będzie przebiegała na smartfonie czy laptopie. Potrzebna jest przy tym kamera i mikrofon. Na e-wizytę można umawiać się poprzez stronę internetową.

Należy wybrać dzień i godzinę i podać swoje podstawowe dane - wyjaśnia prezes Uścińska.

Dodaje, że następnego dnia klikamy na otrzymany z ZUS link i rozmawiamy o sprawach, które nas interesują - o emeryturach, rentach, zasiłkach, ulgach, umorzeniach czy też - jak założyć profil na PUE.

- W przypadku seniorów ważne jest to, że w trakcie tej wizyty może z nimi być pełnomocnik - podkreśla prezes ZUS.

Zwraca uwagę, że wprowadzenie e-wizyt oprócz aspektu unowocześnienia ZUS ma też zapewnić klientom bezpieczeństwo, tak bardzo potrzebne szczególnie teraz.

Gertruda Uścińska przypomniała, że pierwsze e-wizyty ruszyły 19 października oddziałach ZUS w Warszawie, w Poznaniu, w Krakowie i we Wrocławiu. Od poniedziałku można to zrobić także w oddziałach w Chorzowie, Rybniku, Sosnowcu i Zabrzu.

Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9.00-14.30.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty