Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Andreas-Troll (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Andreas-Troll (CC0 domena publiczna)
Jak poinformował w środę Instytutu Roberta Kocha, w ciągu ostatnich 24 godzin w Niemczech stwierdzono prawie 15 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło w tym czasie 85 osób.
Według danych Instytutu Roberta Kocha od początku pandemii w Niemczech w wyniku koronawirusa zmarło ponad 10. tys. osób. W ciągu ostatniego tygodnia w siedemdziesięciu powiatach liczba nowych zakażeń przekroczyła 50 na 100 tys. mieszkańców, a w ośmiu przekroczyła nawet 200.

Kanclerz Angela Merkel na środowej wideo-konferencji z premierami wszystkich landów zamierza przeforsować "częściowy lockdown" w całym kraju. Od 4 listopada będą zamknięte bary i restauracje, które jednak będą mogły sprzedawać na wynos. Zamknięte zostaną także kina i teatry. Zaczną obowiązywać ostrzejsze ograniczenia w kontaktach społecznych.

Rząd federalny twierdzi, że wprowadzone teraz restrykcje pozwolą na to, że będziemy mieli spokojniejsze i w miarę bez ograniczeń święta Bożego Narodzenia.

Premier Turyngii Bodo Ramelow z partii lewicowej zapowiada, że nie zgodzi się na "lockdown". Jego zdaniem tego typu decyzje, jak ewentualne ograniczenia społeczne leżą jedynie w gestii poszczególnych landów, a nie władz federalnych.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty