Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Fot. www.wikipedia.org / Amio Cajander
Komisja Europejska nalega na koordynację między unijnymi krajami w sprawie strategii dotyczących szybkich testów na Covid-19. Chodzi o zakupy i wzajemne uznawanie wyników testów antygenowych w całej Wspólnocie.
Bruksela przygotowała główne elementy planu, które powinny brać pod uwagę władze od lokalnych po krajowe.

- To nie jest moment, by odpuścić. Sytuacja jest poważna, ale jesteśmy w stanie sobie poradzić, jeśli wszyscy będą działać odpowiedzialnie na wszystkich szczeblach. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Żadne państwo samo nie wyjdzie z tego kryzysu bezpiecznie, jeśli nie uda się to wszystkim krajom. Dlatego naciskamy na współpracę i lepszą koordynację - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

W sprawie szybkich testów antygenowych Komisja proponuje, by ustalić zakres ich przeprowadzania, grupy priorytetowe i kluczowe punkty związane z możliwościami i zasobami testowania. Szefowa Komisji powiedziała, że testy antygenowe wchodzą właśnie na rynek. Są szybkie, a także tanie i - choć nie są tak dobre i precyzyjne jak testy podstawowe PCR - to jednak mogą być pomocne przy tak szybko rosnącej liczbie zakażeń w całej Unii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty