Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/Krystian Maj/KPRM
źródło: https://www.facebook.com/kancelaria.premiera/Krystian Maj/KPRM
Przez stronę internetową, do pracy w Szpitalu Narodowym na stadionie w Warszawie zgłosiły się trzy tysiące osób.
Poinformował o tym w TVP Info szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak wyjaśnił, z chętnymi kontaktowali się pracownicy stołecznego szpitala przy ulicy Wołoskiej, a wsparcia w procesie rekrutacyjnym udzieliły m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT.

Szef KPRM powiedział, że wśród zgłoszeń znalazło się wielu wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć ten projekt, ale "potrzeba personelu medycznego". "Na podstawie tych zgłoszeń można ocenić, że jest zapewniona kadra dla Szpitala Narodowego" - powiedział Michał Dworczyk.

Menadżerami placówki będą lekarze i menadżerowie ze szpitala przy Wołoskiej, ale kadrą będą lekarze, pielęgniarki, sanitariusze i ratownicy medyczni, którzy zgłaszają się z zewnątrz.

Szpital został już przekazany personelowi medycznemu, do końca tygodnia ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów. Od sytuacji w stołecznych i mazowieckich szpitalach będzie zależało, kiedy to nastąpi.

W kolejnym etapie budowy szpitala tymczasowego ma być dostępnych dodatkowych 200 łóżek, a w następnym - 1200. "W związku z tym praca rzeczywiście jest bardzo dużym wyzwaniem. To chyba rekord w skali Polski, jeśli chodzi o czas wykonania takiego szpitala, ale - jak powiedziałem - było to możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu szeregu osób" - powiedział Michał Dworczyk. Jak podkreślił, nad przygotowaniem szpitala pracowało 400 osób.
- Z chętnymi kontaktowali się pracownicy stołecznego szpitala przy ulicy Wołoskiej - wyjaśnił Michał Dworczyk.
Jak powiedział szef KPRM, nad przygotowaniem szpitala pracowało 400 osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty