Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Klub Koalicji Obywatelskiej złożył w Sejmie wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.
Nadzoruje on w rządzie resorty odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Poparcie dla wniosku zadeklarowali przedstawiciele Lewicy, a Polskiego Stronnictwa Ludowego "dopiero na etapie głosowania".

Zdaniem wnioskodawców, wicepremier odpowiada między innymi z "pogorszenie bezpieczeństwa obywateli, nieprzewidywalność, niszczenie instytucji państwowych". Szef klubu KO Cezary Tomczyk, który wystąpił na konferencji prasowej z przewodniczącym klubu Lewicy Krzysztofem Gawkowskim mówił, że w obecnej sytuacji opozycja musi być zjednoczona.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią, że wniosek opozycji o odwołanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego z funkcji wicepremiera do spraw bezpieczeństwa nie ma szans na uzyskanie większości w Sejmie. Tak mówi między innymi szef komisji sprawiedliwości i praw człowieka Marek Ast. - To oczywiście aberracja opozycji. Nie ma takich powodów, ani nie ma ku temu podstaw i oczywiście wicepremier ma pełne wsparcie Zjednoczonej Prawicy - powiedział.

Zgodnie z Regulaminem Sejmu, poddanie wniosku o wyrażenie wotum nieufności pod głosowanie następuje na najbliższym posiedzeniu izby, przypadającym po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia i nie później niż na następnym posiedzeniu. Wotum nieufności wyraża się większością ustawowej liczby posłów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty