Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Magdalena K. - podejrzana o stanie na czele gangu pseudokibiców Cracovii - trafiła już do Polski. Kobieta poszukiwana była Europejskim Nakazem Aresztowania.
Ukrywała się na Węgrzech i na Słowacji. To właśnie słowacki sąd zdecydował miesiąc temu, że Magdalena K. zostanie wydana polskim śledczym. Magdalena K. zostanie doprowadzona do prokuratury i usłyszy zarzuty w przyszłym tygodniu. Wcześniej sąd zdecydował o dwutygodniowym areszcie dla podejrzanej.

- W prokuraturze 31-letnia kobieta usłyszy szereg zarzutów, miedzy innymi kierowania zorganizowaną grupa przestępczą i handlu narkotykami - mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji. - W listopadzie 2018 roku Prokuratura Krajowa ogłosiła list gończy za Magdaleną K. Tam była mowa o zarzutach, jakie są stosowane wobec niej tzn. chodzi o kierowanie grupą przestępczą, która zajmuje się m.in. handlem narkotykami na szeroką skalę.

Według śledczych, grupa pseudokibiców Cracovii kierowana przez Magdalenę K. handlowała między innymi marihuaną i kokainą, odpowiadała też za rozboje. Gang przemycił z Holandii do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 milionów złotych oraz 120 kilogramów kokainy wartej ponad cztery miliony euro.
- W prokuraturze 31-letnia kobieta usłyszy szereg zarzutów, miedzy innymi kierowania zorganizowaną grupa przestępczą i handlu narkotykami - mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty