Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / truthseeker08 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / truthseeker08 (CC0 domena publiczna)
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla, że pracownicy służb społecznych, a w szczególności pracownicy socjalni, to bohaterowie dnia codziennego. Dziś obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego.
Jak powiedziała minister Maląg, praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, sztuka czynienia życia innych osób lepszym.

"Dzisiaj, kiedy mamy pandemię koronawirusa to państwo są na pierwszej linii frontu, dzięki państwa ciężkiej pracy można pomóc najsłabszym" - podkreśliła, zwracając się do pracowników socjalnych. Dodała, że dzięki ich wysiłkowi, dane dotyczące wsparcia ośrodków i domów pomocy społecznej są korzystniejsze niż w całej Europie.

W okresie pandemii pracownicy socjalni wspierają także seniorów w ramach uruchomionego w październiku Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Osoby starsze poprzez specjalną infolinię mogą zgłaszać się po pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu.

"To ogromna rola pracowników socjalnych w walce z pandemią" - zwrócił uwagę wiceminister resortu Stanisław Szwed. Wyjaśnił, że w ramach działań resortu na wsparcie ośrodków i domów pomocy społecznej trafiło 600 milionów złotych. Dodatkowe pieniądze na wynagrodzenia trafiły też do pracowników.

Resort rodziny i polityki społecznej jak co roku przyznał nagrody specjalne pracownikom socjalnym i jednostkom organizacyjnym pomocy społecznej za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie prowadzonych działań. W tym roku przyznanych zostało 6 nagród indywidualnych oraz 6 nagród zespołowych. Nagrody mają charakter pieniężny.
Jak powiedziała minister Maląg, praca socjalna to sztuka słuchania i nauka nadziei, sztuka czynienia życia innych osób lepszym.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty