Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Floryda. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Floryda. Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Floryda jest tym amerykańskim stanem, w którym dramatycznie rośnie liczba zakażonych na COVID-19. Liczba przypadków potroiła się od momentu, kiedy pod koniec września odwołano większość najbardziej surowych restrykcji.
Wtedy to stanowe władze zezwoliły tutejszym restauracjom przyjmowanie gości bez ograniczeń. W tygodniu poprzedzającym tę decyzję zanotowano 17 tysięcy przypadków zakażeń, teraz w ciągu 7 dni ponad 53 tysiące.

Tylko ostatniej doby na Florydzie zmarło prawie 100 osób. Stan ten zmierza do odnotowania 1 miliona zakażeń. Zresztą pod tym względem listopad w Stanach Zjednoczonych jest najgorszym miesiącem od początku pandemii.

Na Florydę zaczynają powoli przyjeżdżać z północy kraju Amerykanie, aby tradycyjnie spędzić tutaj kilka zimowych miesięcy. Wielu bogatych nowojorczyków czy mieszkańców Chicago ma tu swoje drugie domy.

Wirusolodzy prognozują, że to może doprowadzić do masowego wzrostu zachorowań. Władze Florydy zapowiedziały, że na lokalnym szczeblu zatwierdzą - najszybciej, jak będzie to możliwe - szczepionkę przeciwko COVID-19.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty