Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / andreaiso (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / andreaiso (CC0 domena publiczna)
Zjednoczone Królestwo poluzuje nieco koronawirusowe zasady na święta Bożego Narodzenia.
Możliwe będą spotkania w szerszym gronie, znikną ograniczenia w podróżowaniu. Ale wykluczone będą spotkania w restauracjach i pubach, które na Wyspach są częścią tradycji.

Boże Narodzenie będzie można spędzić rodzinnie, choć grono osób i tak zostanie ograniczone. - Przez pięć dni dozwolone będą spotkania osób z trzech gospodarstw domowych. To pozwoli ludziom na zorganizowanie czegoś, co przypominać będzie zwykłe Boże Narodzenie - powiedział szef kancelarii premiera Michael Gove.

Reguły będą się nieco różnić, w zależności od Zjednoczonego Królestwa. W Irlandii Północnej poluzowanie potrwa na przykład nieco dłużej.

Wszystko to jest związane z ryzykiem, to dlatego tuż po świętach obostrzenia powrócą. Mimo to wielu ekspertów, również ci doradzający rządowi, ostrzegają, że świąteczna przerwa może pogorszyć sytuację epidemiczną. Pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i szef regionalnego rządu Walii Mark Drakeford już zaapelowali, by ze świątecznej wolności korzystać z umiarem. Edynburg już zapowiedział, że zasady nie zostaną poluzowane w Hogmanay, czy Sylwestra, tradycyjnie hucznie obchodzonego w Szkocji.
Relacja Adama Dąbrowskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty