Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
29 listopada rozpoczną się II ogólnopolskie rekolekcje "ODDANIE33". Tego dnia o godzinie 10:00 uroczystej Inauguracji w Katedrze Poznańskiej przewodniczyć będzie arcybiskup Stanisław Gądecki.
Msza Święta będzie transmitowana w internecie.W skład rekolekcji wejdą Słowo Boże, nauczanie Kościoła, teksty świętych i mistyków oraz przesłanie objawień Matki Bożej z Fatimy.

Maciej Bodasiński współorganizator Różańca do Granic Nieba oraz wspierający ODDANIE33, podkreśla, że to niezwykłe, umacniające duchowo rekolekcje internetowe. „W czasach niepewnych, trudnych, kryzysu wiary, kiedy widzimy, że zło coraz bardziej opanowuje ten świat, możemy się schronić pod opiekę Jezusa Chrystusa i Maryi. Podać im dłoń, dać się poprowadzić”- mówi Maciej Bodasiński.

Według niego fenomen rekolekcji polega na tym, że zawierają głębokie teksty mistyków takich jak Alicji Lenczewskiej oraz św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Jak mówi Maciej Bodasiński, organizatorzy po pierwszej edycji otrzymali duża liczbę świadectw. Jak mówi, znane są świadectwa osób, które przeżyły nawrócenia od niewiary do wiary.

Szczególnie zachęca do udziału w rekolekcjach osoby znajdujące się w trudnej sytuacji osobistej lub finansowej, bo - jak mówi - "one podnoszą z ziemi".

Rekolekcje potrwają do 31 grudnia. Ich zwieńczeniem, które nastąpi 1 stycznia będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Wszystkie rozważania rekolekcyjne można znaleźć w formie pisemnej oraz dźwiękowej na stronie oddanie33.pl oraz rozaniecdogranic.pl.

Patronem medialnym Rekolekcji są: Polskie Radio, Telewizja Polska, Tygodnik Niedziela oraz Tygodnik Idziemy. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua, działająca pod opieką: biskupa Damiana Bryla oraz biskupa Szymona Stułkowskiego. Organizatorzy otrzymali list poparcia od arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
Maciej Bodasiński współorganizator Różańca do Granic Nieba oraz wspierający ODDANIE33, podkreśla, że to niezwykłe, umacniające duchowo rekolekcje internetowe.
Te rekolekcje pomagają powstać ze stanu upadku - dodaje ambasador akcji "ODDANIE33".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty