Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Senat będzie kontynuował rozpoczęte w środę posiedzenie.
Izba zajmie się między nowelizacją niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym, związanym z wystąpieniem COVID-19. Określa ona zasady przyznawania wyższego wynagrodzenia dla tych pracowników służby zdrowia, którym polecono wykonywanie świadczeń w związku z epidemią, a nie wszystkim w nią zaangażowanym. Senacka komisja zdrowia opowiedziała się za odrzuceniem nowelizacji.

Pod koniec października Sejm - wbrew stanowisku rządu - poparł poprawkę Senatu przyznającą podwójne wynagrodzenie wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, zaangażowanym w leczenie chorych na COVID-19 lub podejrzanych o zakażenie. Autorzy nowelizacji - posłowie Prawa i Sprawiedliwości - argumentowali, że chodziło o naprawienie błędu legislacyjnego, związanego z przyjęciem senackiej poprawki rozszerzającej grono osób uprawnionych do stuprocentowego dodatku.

Senat rozpatrzy też ustawę o zawodzie farmaceuty, która zakłada między innymi, że będą oni mogli prowadzić konsultacje farmaceutyczne oraz przeglądy lekowe.

Izba zajmie się też tarczą branżową, która ma wspomóc firmy szczególnie dotknięte gospodarczymi skutkami epidemii koronawirusa. Narzędzia wsparcia to świadczenia postojowe, mikrodotacje w wysokości 5 tysięcy złotych i zwolnienia z ZUS. Senatorowie PiS-u zapowiedzieli wniesienie poprawek do nowelizacji rozszerzających katalog branż, które będą mogły korzystać z tej pomocy o branżę gastronomiczną, catering, pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty