Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fredrick Federley był wcześniej deputowanym Riksdagu. Jest homoseksualistą i działaczem na rzecz praw osób LGBT. źródło: https://www.facebook.com/FFederley
Fredrick Federley był wcześniej deputowanym Riksdagu. Jest homoseksualistą i działaczem na rzecz praw osób LGBT. źródło: https://www.facebook.com/FFederley
Szwedzki eurodeputowany z Partii Centrum, Fredrick Federley ogłosił, że wycofuje się z polityki. Dziennikarze ujawnili, że jego partnerem jest 42-letni mężczyzna skazany za pedofilię.
Federly przyznał w czwartek, że ujawnione przez portal Stoppapressarna.se informacje na temat jego związku ze skazanym za pedofilię mężczyzną są prawdziwe.

"Popełnione przez niego zbrodnie są ohydne i niewybaczalne. Nasze drogi się rozeszły" - napisał na Facebooku szwedzki eurodeputowany.

Polityk związał się z pedofilem w styczniu, kiedy ten po 6. latach opuścił więzienie, gdzie odsiadywał wyrok za brutalne gwałty na nieletnich, molestowanie seksualne oraz posiadanie pornografii dziecięcej. Ofiarami zwyrodnialca padły córki jego byłej konkubiny w wieku 6. i 9. lat.

42-letni mężczyzna przeprowadził się do domu europosła latem tego roku.

Fredrick Federley był wcześniej deputowanym Riksdagu. Jest homoseksualistą i działaczem na rzecz praw osób LGBT. Do Parlamentu Europejskiego został wybrany w 2014 roku, gdzie piastował funkcję wiceprzewodniczącego liberalno-centrowej grupy Renew Europe (RE) ("Odnówmy Europę").

Szwedzkie media publiczne poinformowały, że Federley zrezygnował z mandatu europosła z przyczyn osobistych.
Relacja Przemysława Gołyńskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty