Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Biblioteki publiczne i naukowe mogą ponownie udostępniać zbiory. Teatry, filharmonie, opery, muzea, kina, domy kultury, ogniska muzyczne i galerie sztuki nadal pozostają zamknięte dla publiczności.
- Zanim biblioteki zostaną otwarte muszą spełnić wytyczne sanitarne - mówi rzeczniczka Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Anna Bocian.

Wyjaśnia, że chodzi o zapewnienie dystansu społecznego i przestrzeni 15 metrów kwadratowych powierzchni na osobę, z wyłączeniem bibliotekarzy. Jak dodaje, ponadto przed wejściem do biblioteki należy umieścić informację o limicie osób oraz podjąć środki zapewniające przestrzeganie tego limitu.

Decyzję o dacie i warunkach otwarcia wypożyczalni i czytelni podejmuje dyrektor biblioteki, który powinien wziąć pod uwagę warunki lokalowe, czas przebywania osób w czytelniach oraz lokalną sytuację epidemiczną (w gminie, powiecie i województwie).

Rekomendacje Biblioteki Narodowej dotyczące udostępniania zbiorów można znaleźć na stronie internetowej.


IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Woźniak/i ms/w hm

00:52 28/11/2020Wyjaśnia, że chodzi o zapewnienie dystansu społecznego i przestrzeni 15 metrów kwadratowych powierzchni na osobę, z wyłączeniem bibliotekarzy. Jak dodaje, ponadto przed wejściem do biblioteki należy umieścić informację o limicie osób oraz podjąć środki zapewniające przestrzeganie tego limitu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty