Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
"Nord Stream 2" jednak będzie dokończony… bez rozgłosu. Biuro prasowe niemiecko-rosyjskiego konsorcjum "Nord Stream2" poinformowało, że planuje w grudniu tego roku wznowić układanie gazociągu w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec.
Informacje te pośrednio potwierdził Urząd ds. Żeglugi i Dróg Wodnych w Stralsundzie (Wasser- und Schifffahrtsamt).

Urząd wydał komunikat, w którym ostrzega kapitanów jednostek pływających, przed utrudnieniami ze względu na trwające w okolicy Adlergrund - od najbliższej
soboty - prace budowlane.

To właśnie w tym miejscu ma być układany 16-kilometrowy odcinek gazociągu "Nord Stream 2". Biuro prasowe niemiecko-rosyjskiego konsorcjum poinformowało, że planuje już od 5 grudnia wznowić układanie gazociągu w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec.

Nadal nie wiadomo który statek, pomimo amerykańskich sankcji, będzie ubiegać się o certyfikat, aby układać rury na tym odcinku Bałtyku.

W zeszłym tygodniu norweska firma zajmująca się certyfikacją techniczną infrastruktury energetycznej - obawiając się amerykańskich sankcji - zrezygnowała ze współpracy z "Nord Stream 2". Projekt próbują ratować władze Meklemburgii Pomorza Przedniego.

Przeciwko budowie "Nord Stream 2" opowiadają się Ukraina, Polska oraz kraje bałtyckie. Rosyjsko-niemiecko gazociąg jest prawie gotowy, do położenia na dnie morza zostało około 150 km rur.
Relacja Waldemara Maszewskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty