Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
W okresie świąt rodzina może spać w hotelu. Kilka landów wyłamało się z porozumienia między rządem i poszczególnymi landami i postanowiło częściowo otworzyć hotele w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
W tym okresie zgoda na noclegi w hotelach i pensjonatach dotyczyć będzie tylko rodzinnych odwiedzin. Dla szerszej rzeszy turystów hotele pozostają nadal zamknięte. Kanclerz Angela Merkel skrytykowała te plany.

Pod koniec przyszłego tygodnia władze Meklemburgii Pomorza Przedniego zadecydują, czy zostaną otwarte zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, salony masażu, solaria i studia tatuażu. W poniedziałek Instytut Roberta Kocha w Berlinie poinformował o 11.169 zakażeniach na koronawirusa w ciągu ostatniej doby.

Nadrenia Północna Westfalia, Dolna Saksonia, Szlezwik Holsztyn, Berlin oraz Meklemburgia Pomorze Przednie nie posłuchały zaleceń władz federalnych i częściowo otworzą hotele w okresie świątecznym. Angela Merkel skrytykowała te decyzje.

- Nie będzie można sprawdzić, czy w hotelach nocują tylko uczestnicy rodzinnych świątecznych spotkań, czy zwykli turyści - powiedziała kanclerz podczas poniedziałkowego spotkania prezydium CDU.

Dla turystów z Polski - z wyjątkiem osób, które odwiedzają rodzinę - wszystkie hotele w Meklemburgii Pomorzu Przednim, Berlinie oraz Brandenburgii pozostają aż do pierwszego stycznia 2021 roku zamknięte. Nadal jednak nie jest jasne czy wszyscy hotelarze zechcą otwierać swoje placówki w tak ograniczonym zakresie.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty