Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Władze Wisconsin oficjalnie ogłosiły zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich. To ostatni z sześciu stanów, w których Donald Trump kwestionował uczciwość głosowania z 3 listopada.
Mimo formalnego zatwierdzenia wyników wyborów w kluczowych stanach, prezydent USA nadal nie uznaje wygranej Joe Bidena.

W niedzielę w Wisconsin zakończyło się ponowne przeliczanie głosów w okręgach Milwaukee i Dane. Weryfikacja nastąpiła na wniosek sztabu Donalda Trumpa, który zapłacił za to 3 miliony dolarów.

Ponowne przeliczenie głosów potwierdziło wygraną Joe Bidena. Kandydat demokratów zyskał nawet 87 głosów.

W poniedziałek sekretarz stanowej komisji wyborczej formalnie zatwierdziła zwycięstwo Bidena, który pokonał w Wisconsin Donalda Trumpa przewagą 20 tysięcy głosów. Tego samego dnia wygraną kandydata demokratów potwierdziła oficjalnie Arizona.

Republikański gubernator tego stanu odrzucił twierdzenia sztabu Donalda Trumpa o rzekomych oszustwach i fałszerstwach. Cztery inne decydujące o wyniku wyborów stany - Pensylwania, Michigan, Georgia i Nevada - potwierdziły zwycięstwo Joe Bidena w ubiegłym tygodniu.

Mimo oficjalnego ogłoszenia wyników we wszystkich kluczowych stanach Donald Trump nie uznaje zwycięstwa kandydata demokratów, a jego sztab zapowiada kolejne sprawy sądowe. Niemal wszystkie wcześniejsze pozwy złożone przez sztab prezydenta USA zostały odrzucone przez sądy różnych instancji.
Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty