Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Lekarze rodzinni są gotowi udostępnić swoje gabinety do masowych szczepień przeciwko koronawirusowi, ale nie uda się to bez wsparcia ministerstwa - ocenia białostocka lekarka Joanna Szeląg.
Dodaje, że niedawno Narodowy Fundusz Zdrowia rozesłał do gabinetów ankietę, w której pyta między innymi o gotowość do wykonywania szczepień w dni wolne od pracy. - Masowe szczepienia są możliwe, ale musimy znać warunki - mówi Joanna Szeląg.

Jak wynika z zapowiedzi ministra zdrowia, szczepienie przeciwko koronawirusowi ma być dobrowolne. Na razie nie wiadomo, ilu Polaków będzie chciało z niego skorzystać. Jak wynika z badań sondażowych, jest spora grupa przeciwników tych szczepień. Zwracają oni uwagę między innymi na szybkie tempo pracy nad jej wynalezieniem. - Zatwierdzona szczepionka powinna być bezpieczna - mówi Joanna Szeląg.

Planem dystrybucji ewentualnej szczepionki przeciwko Covid-19 zajmuje się specjalny zespół powołany przez ministra zdrowia. Ma on określić między innymi kto i kiedy będzie mógł z niej skorzystać.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty