Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Dawid Mark (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Dawid Mark (CC0 domena publiczna)
Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego zapowiedział, że prawdopodobnie w styczniu, uda się zaszczepić przeciwko koronawirusowi grupę 600 tysięcy osób. Będą to głównie pensjonariusze domów opieki oraz ich personel.
Władze liczą, że w pierwszym kwartale przyszłego roku z bezpłatnej szczepionki skorzysta około dwóch milionów Szwedów. Wciąż jednak brakuje planu szczepień, który ma zostać opracowany i zrealizowany przez samorządy. Rząd przyznał im na ten cel dodatkowe 300 milionów koron, czyli prawie 30 milionów euro.

Jednocześnie ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, zwłaszcza wśród młodzieży, zdecydowano o wprowadzeniu od poniedziałku zdalnego trybu nauczania dla szkół średnich.

- Trudno przewidzieć, jaki będzie skutek tego obostrzenia. Liczymy na to, że uczniowie pozostaną w domach i dzięki temu, uda się w tej grupie zatrzymać wzrost infekcji - mówił w szwedzkiej telewizji Anders Tegnell, główny epidemiolog kraju.

Dzienna liczba nowych zakażeń utrzymuje się na poziomie około 6 tysięcy. Na COVID-19 zmarło do tej pory ponad 7 tysięcy mieszkańców Szwecji.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty