Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski powiedział, że Zjednoczona Prawica będzie starała się wypracować kompromis w sprawie projektu zakładającego brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego.
Wątpliwości względem projektu ma Porozumienie, które oświadczyło, że "jako środowisko wolnościowe i proobywatelskie, sprzeciwia się planom zakładającym zniesienie możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego". Krzysztof Sobolewski powiedział, że Rada Koalicji zbierze się w tej sprawie prawdopodobnie w przyszłym tygodniu.
W piątek grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy, zakładający brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Zniesienie prawa do odmowy mandatu oraz sprecyzowanie, że "grzywnę uważa się za nałożoną takim mandatem z chwilą jego odbioru przez ukaranego" to tylko niektóre ze złożonych propozycji wynikające z projektu Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
Według pomysłodawców wprowadzenie regulacji usprawni postępowania w sprawach o wykroczenia oraz odciąży sędziów od rozpoznawania tych spraw. W uzasadnieniu napisano, że "z tych względów proponuje się przyjęcie założenia, że grzywna nałożona mandatem karnym przez funkcjonariusza staje się wykonalna na dotychczasowych zasadach, a ukarany nie może odmówić przyjęcia mandatu". Dodatkowo ukarany będzie mógł zaskarżyć w ciągu siedmiu dni do sądu rejonowego nałożony mandat karny.
W piątek grupa posłów PiS złożyła w Sejmie projekt ustawy, zakładający brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego. Zniesienie prawa do odmowy mandatu oraz sprecyzowanie, że "grzywnę uważa się za nałożoną takim mandatem z chwilą jego odbioru przez ukaranego" to tylko niektóre ze złożonych propozycji wynikające z projektu Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
Według pomysłodawców wprowadzenie regulacji usprawni postępowania w sprawach o wykroczenia oraz odciąży sędziów od rozpoznawania tych spraw. W uzasadnieniu napisano, że "z tych względów proponuje się przyjęcie założenia, że grzywna nałożona mandatem karnym przez funkcjonariusza staje się wykonalna na dotychczasowych zasadach, a ukarany nie może odmówić przyjęcia mandatu". Dodatkowo ukarany będzie mógł zaskarżyć w ciągu siedmiu dni do sądu rejonowego nałożony mandat karny.
Dodaj komentarz 5 komentarzy
Jeśli to przejdzie to nie wyobrażam sobie by taka interwencja nie została nagrana przez policjanta, by uniknąć nadużyć...
JAKI kompromis w sprawie łamania podstawowej zasady demokratycznego państwa prawa????
KPINA Z PRAWORZĄDNOŚCI!!!
Art. 42 ust. 3 Konstytucji: "Każdego uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu."
WYROKIEM SĄDU!
A jeśli szukają kompromisu to moja propozycja jest następująca:
"Każdego, poza członkami i sympatykami PiS oraz ich rodzinami, uważa się za niewinnego, dopóki jego wina nie zostanie stwierdzona prawomocnym wyrokiem sądu."
Pasuje?
wstrzymywanie publikacji komentarzy jest także formą CENZURY!
Wpis zamieściłem wczoraj wieczorem ok. 23.00, a dziś o 9.30 rano nadal wstrzymana jego publikacja!
Jedynym akceptowalnym wytłumaczeniem moze być jedynie to, że Cenzor znowu zachlał, jak to ma w zwyczaju, i zaspał....
no paczpan.... 9.31 i wPiS opublikowany!
Czekali aż spadnie na dalsze miejsca?
"Według pomysłodawców wprowadzenie regulacji usprawni postępowania w sprawach o wykroczenia oraz odciąży sędziów od rozpoznawania tych spraw." - tą ustawą stanie się dokładnie odwrotnie. Sędziowie będą mieli więcej pracy a niesłusznie ukarani dostaną możliwość dochodzenia odszkodowania! Państwo z dykty....

Radio Szczecin
