Projekt ustawy dotyczący odmowy przyjęcia mandatu karnego wydaje się rozsądny i logiczny - mówi wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.
Pytany przez dziennikarzy w Sejmie o ten projekt oraz o wątpliwości wyrażane przez Porozumienie Jarosława Gowina, Ryszard Terlecki mówił, że projekt jeszcze będzie dyskutowany.
- To jest pomysł naszych koalicjantów. Wydaje mi się rozsądny i logiczny, bo rzeczywiście odmawianie przyjęcia mandatu raczej nie jest praktykowane w Europie. Nie wiem co z tym będzie. Będziemy to procedować - powiedział. Ryszard Terlecki nie wykluczył też, że odbędzie się "Rada Koalicyjna, która na ten temat będzie się wypowiadać".
W niedzielę lider Porozumienia Jarosław Gowin opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym stwierdził, że jego formacja "sprzeciwia się planom zniesienia możliwości odmowy przycięcia mandatu karnego".
Projekt skrytykował też poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Jak mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie, zaproponowane zmiany są "antyobywatelskie i antydemokratyczne". - Żądamy wycofania tego haniebnego projektu - powiedział.
Zapowiedział też, że jeżeli projekt nie zostanie wycofany, KO zamierza rozmawiać o jego odrzuceniu nie tylko z pozostałymi klubami opozycyjnymi, ale też z przedstawicielami Zjednoczonej Prawicy.
Projekt nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia zakłada między innymi rezygnację z możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego na rzecz zaskarżenia mandatu do sądu. Obecnie - w razie odmowy przyjęcia mandatu karnego, wniosek o ukaranie jest kierowany do sądu.
- To jest pomysł naszych koalicjantów. Wydaje mi się rozsądny i logiczny, bo rzeczywiście odmawianie przyjęcia mandatu raczej nie jest praktykowane w Europie. Nie wiem co z tym będzie. Będziemy to procedować - powiedział. Ryszard Terlecki nie wykluczył też, że odbędzie się "Rada Koalicyjna, która na ten temat będzie się wypowiadać".
W niedzielę lider Porozumienia Jarosław Gowin opublikował na Twitterze oświadczenie, w którym stwierdził, że jego formacja "sprzeciwia się planom zniesienia możliwości odmowy przycięcia mandatu karnego".
Projekt skrytykował też poseł Koalicji Obywatelskiej Marcin Kierwiński. Jak mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie, zaproponowane zmiany są "antyobywatelskie i antydemokratyczne". - Żądamy wycofania tego haniebnego projektu - powiedział.
Zapowiedział też, że jeżeli projekt nie zostanie wycofany, KO zamierza rozmawiać o jego odrzuceniu nie tylko z pozostałymi klubami opozycyjnymi, ale też z przedstawicielami Zjednoczonej Prawicy.
Projekt nowelizacji Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia zakłada między innymi rezygnację z możliwości odmowy przyjęcia mandatu karnego na rzecz zaskarżenia mandatu do sądu. Obecnie - w razie odmowy przyjęcia mandatu karnego, wniosek o ukaranie jest kierowany do sądu.
Pytany przez dziennikarzy w Sejmie o ten projekt oraz o wątpliwości wyrażane przez Porozumienie Jarosława Gowina, Ryszard Terlecki mówił, że projekt jeszcze będzie dyskutowany.
Dodaj komentarz 3 komentarze
ale bieda PRL SLD POKO !!!!
Kasa kasa misiu :) Bo kto będzie chciał się odwoływać od mandatu za 50 czy 100 PLN?? Z reszta już dziś ta niechęć do ciągania się po sądach jest przez milicję wykorzystywana... Człowiek może machnie ręką na 20 czy 50 PLN zamiast iść do sądu...
Aaaa no i mam nadzieję, że w tej pięknej nowelizacji, znajdzie się poprawka, że wszyscy obywatele łącznie z pomysłodawcami mogą być karani mandatami za wykroczenia! Immunitet w tym zakresie nie powinien obowiązywać!

Radio Szczecin
