Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paweł Adamowicz został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Fot. twitter.com/gdansk
Paweł Adamowicz został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Fot. twitter.com/gdansk
W środę przypada druga rocznica śmiertelnego zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Śledztwo prowadzone w tej sprawie przez gdańską prokuraturę nie zostało ukończone. Do tej pory przesłuchano kilkuset świadków.
Prokuratura bada stan poczytalności podejrzanego o zabójstwo Stefana W. Rzecznik gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk przypomina, że śledztwo zostało przedłużone do co najmniej 13 kwietnia.

Prokurator odniosła się także do oświadczenia Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdzi, że prokuratura jest opieszała w kwestii wyjaśniania okoliczności zabójstwa.

Do tragicznego zdarzenia doszło 13 stycznia 2019 roku, w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ówczesny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem. Zmarł dzień później w szpitalu. Napastnik, 27-letni Stefan W., został zatrzymany bezpośrednio po ataku na samorządowca.
Rzecznik gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk przypomina, że śledztwo zostało przedłużone do co najmniej 13 kwietnia.
Prokurator odniosła się także do oświadczenia Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, który twierdzi, że prokuratura jest opieszała.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty