Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Polski Fundusz Rozwoju opublikował w czwartek szczegółowe zasady ubiegania się przedsiębiorców o wsparcie z Tarczy Finansowej PFR 2.0.
Program przeznaczony jest dla dla firm, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z panującą w Polsce sytuacją pandemiczną. Wnioski z tej tarczy można składać już od jutra.

Aby zakwalifikować się do programu przedsiębiorca powinien posiadać jeden z 45 ujętych w tarczy kodów PKD. Nowością jest to, że nie musi to być kod dominujący - mówi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

- To jest bardzo dobra wiadomość dla przedsiębiorców, że słuchalność jest głosów naszego środowiska. Zmienioną tę zasadę, że musi być kod dominujący, dlatego że część przedsiębiorców wpisywała ten kod dominujący, a prowadzi działalność na zupełnie innym kodzie, który też oczywiście ma wpisany, bo był taki obowiązek prawny. To jest bardzo dobra wiadomość dla wszystkich - tłumaczy Abramowicz.

Wartość pomocy z tarczy PFR 2.0 dla mikro, małych i średnich firm to kwota 13 miliardów złotych. Dla dużych przedsiębiorstw wsparcie to sięgnie 25 miliardów złotych. Pomoc finansowa będzie udzielana za pośrednictwem systemu przygotowanego przez Polski Fundusz Rozwoju oraz przez wytypowane banki.
- Nowością jest to, że nie musi to być kod dominujący - mówi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty