Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Największa od ponad 10 miesięcy dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem w Chinach. Chińska Narodowa Komisja Zdrowia poinformowała, że w ciągu ostatniej doby wykryto 144 przypadki COVID-19. Większość z nich na północy Chin.
Według danych oficjalnych przekazywanych przez chińskie władze, to najwyższa dobowa liczba zakażeń od pierwszego marca ubiegłego roku, kiedy na terytorium Chin wprowadzone były poważne ograniczenia pandemiczne. Spośród nowych zakażeń lokalnych, 90 odnotowano w okalającej Pekin prowincji Hebei.

43 przypadki stwierdzono w położonej na północy Chin prowincji Heilongjiang. W Hebei trwa budowa izolatorium na 3000 łóżek. Tymczasowy ośrodek ma być ukończony w ciągu kilku dni.

Chińskie władze apelują do mieszkańców o powstrzymanie się od podróży w okresie nowego roku, obchodzonego według kalendarza księżycowego. Zazwyczaj w tym czasie setki milionów Chińczyków powracają w rodzinne strony lub korzystają z urlopu.

Część miast m.in. Szanghaj zaczęło wprowadzać obowiązkową 14-dniową kwarantannę dla osób przybywających z terenów o średnim i dużym ryzyku zakażenia koronawirusem. Całkowitym lockdownem objętych jest obecnie w Chinach około 28 mln osób.
Relacja Tomasza Sajewicza [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty