Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Rodzice, którzy do tej pory pobierali pieniądze z programu "Rodzina 500 plus", muszą ponownie złożyć wniosek o wypłatę, aby móc otrzymywać świadczenie.
Nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną.

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że świadczenie będzie przyznawane na tych samych zasadach, jak do tej pory, ale w tym roku wszyscy muszą złożyć wniosek.

Prawo do świadczenia zostanie ustalone na rok i obejmie okres od 1 czerwca tego roku do 1 maja 2022 roku. Minister zapewniła, że środki w budżecie są zabezpieczone, a na ten cel zarezerwowano 41 miliardów złotych.

Minister Marlena Maląg zwraca uwagę, że odkąd w 2016 roku zniesione zostało kryterium dochodowe i 500 plus przysługuje na każde dziecko, dodatek ten pobiera niemal każda rodzina. "Miesiąc w miesiąc to świadczenie pobiera 6,5 miliona dzieci" - powiedziała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśnia, że nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty