Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. whitehouse.gov
Fot. whitehouse.gov
W poniedziałek mają być wprowadzane kolejne ograniczenia wjazdu podróżnych na teren Stanów Zjednoczonych. To wszystko, ze względu na pandemię. Amerykańskie media nieoficjalnie podają szczegóły na ten temat. Obostrzenia wprowadza nowa administracja prezydencka Joe Bidena.
Donald Trump przed końcem prezydentury podpisał specjalne rozporządzenie znoszące covidowe restrykcje dla podróżnych przybywających do USA. Już kilka dni temu Biały Dom poinformował, że natychmiast je przywróci.

- Wraz z postępującą pandemią i coraz bardziej zaraźliwymi wariantami pojawiającymi się na całym świecie to nie czas na znoszenie ograniczeń międzynarodowych podróży - poinformowała nowa administracja prezydencka.

Zakaz podróżowania będzie teraz dotyczył przede wszystkich tych osób, które były ostatnio w RPA, gdzie zidentyfikowano nowy szczep Covid-19. Ograniczenia będą miały również zastosowanie dla Brazylii, Wielkiej Brytanii i większości innych państw europejskich. To ma zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa po całym kraju. Najprawdopodobniej po przekroczeniu granicy wszyscy będą musieli się poddać kwarantannie w okresie od 10 do 14 dni.
Obostrzenia wprowadza nowa administracja prezydencka Joe Bidena. Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty