Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Sejm. Fot. facebook.com/KancelariaSejmu/
Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zaprosił przedstawicieli klubów parlamentarnych i wszystkich sił politycznych na spotkanie w sprawie Narodowego Programu Sczepień na Covid-19. Ma się ono odbyć we wtorek o godzinie 9.00.
Politycy zapowiedzieli, że na spotkanie się wybiorą. Tak zadeklarował w rozmowie z dziennikarzami wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

- Z pewnością nasza delegacja, naszego klubu Prawa i Sprawiedliwości będzie uczestniczyć. Czy ja - jeszcze nie wiem, ale bardzo możliwe - powiedział Terlecki.

Przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk zapowiedział udział przedstawicieli KO w spotkaniu. Skrytykował formę zaproszenia - za pośrednictwem mediów. Powiedział też, z jakimi propozycjami parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej pójdą do Kancelarii Premiera. Zaproponują między innymi, zmianę sposobu rejestracji seniorów na szczepienia.

- Naszym zdaniem ten system powinien opierać się o przychodnie, o lekarzy rodzinnych po to, żeby seniorzy byli zapraszani na szczepienia - mówił Tomczyk.

Udział w spotkaniu zapowiedział też przewodniczący klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

W poniedziałek rozpoczął się kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Szczepieni są seniorzy powyżej 70. roku życia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty