Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Joe Biden. Fot. whitehouse.gov
Joe Biden. Fot. whitehouse.gov
Joe Biden jest nowym gospodarzem Białego Domu. Jaka to będzie prezydentura? Dyskutowali o tym goście "Magazynu Międzynarodowego" na naszej antenie.
Profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, mówił, że swoją kadencję Biden zaczął od odwołania tego, co ustalił Trump.

- Te zmiany, które Biden wprowadził natychmiast, jakby się coś paliło, które nie są zmianami niekontrowersyjnymi. To wszystko się razem nie trzyma. Nie trzyma się dlatego, że Biden pięknie mówił o jedności i nic nie powiedział konkretnego - podkreślił prof. Lewicki.

Ważnym aspektem tej prezydentury będzie kwestia migracyjna. - Joe Biden zajął się nią już pierwszego dnia swojej kadencji, zmieniając prawo ustalone przez poprzednika - dodał Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute. - Chodzi o to, że jeżeli dziecko przejdzie nielegalnie granice, to nie może, ani ono, ani rodzice być deportowani, tylko są jakby dosłani do takich poczekalni, obozów, z których potem praktycznie wychodzą i są legalizowani.

Joe Biden zapowiedział także, że Stany Zjednoczone wrócą do WHO. W lipcu Donald Trump podjął decyzję o wystąpieniu z tej organizacji.
Profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, mówił, że swoją kadencję Biden zaczął od odwołania tego, co ustalił Trump.
Ważnym aspektem tej prezydentury będzie kwestia migracyjna. - Joe Biden zajął się nią już pierwszego dnia swojej kadencji, zmieniając prawo ustalone przez poprzednika - dodał Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty