Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Gigantyczna pandemia nie wpływa na gorsze zarobki amerykańskich miliarderów.
Media w USA zwracają uwagę, że cały czas pomnażają swoje majątki, gdy miliony mieszkańców średniej klasy w USA dołączyło do szeregu biednych. Specjalny raport na ten temat opracował instytut Policy Studies and Americans for Tax Fairness.

W ostatnich miesiącach najbogatsi ludzie na świecie zwiększyli swoje dochody o ponad trylion dolarów. To oznacza, że łącznie wartość ich majątku wzrosła o 40 procent. Te liczby pokazują, że amerykańscy miliarderzy nie tylko odrobili straty z wiosny, kiedy panował całkowity lockdown, ale wielu inkasuje jeszcze więcej pieniędzy niż przed pandemią. Majątek samego Elona Muska wzrósł do około 155 miliardów dolarów, dzięki rosnącej wycenie rynkowej jego firmy "Tesla". Według raportu, 46 osób dołączyło do grona miliarderów od 18 marca 2020 roku, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła, że mamy do czynienia z globalną pandemią.

W ostatnich sześciu miesiącach ponad 8 milionów Amerykanów popadło w ubóstwo. Najgorsza sytuacja jest wśród czarnoskórych mieszkańców USA. Pod względem ubóstwa najbardziej ucierpiały regiony Mississippi, Arizony, Karoliny Północnej oraz Florydy.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty