Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Fot. © Nord Stream 2 / Axel Schmidt
Rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki oświadczyła, że prezydent Joe Biden uważa projekt Nord Stream 2 za niekorzystny dla Europy.
Odpowiadając na pytanie na pytanie Polskiego Radia, Psaki zapewniła, że Stany Zjednoczone będą prowadzić w tej sprawie dalsze rozmowy z europejskimi sojusznikami.

W poniedziałek prezydent Joe Biden rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Według komunikatu Białego Domu rozmowa dotyczyła miedzy innymi współpracy z Unią Europejską, NATO, Ukrainy i Rosji. Podczas briefingu prasowego w Białym Domu rzeczniczka prezydenta USA Jen Psaki powiedziała, że nie wie, czy oboje przywódcy poruszyli temat Nord Stream 2, ale zapewniła, że Joe Biden jest przeciwny temu projektowi.

- Prezydent nadal jest przekonany, że Nord Stream 2 jest niekorzystny dla Europy. Mamy świadomość, że poprzednia administracja nałożyła nowe restrykcje na aktywność związaną budową Nord Stream 2. Dokonamy analizy tych działań - powiedziała Psaki.

Rzeczniczka Białego Domu dodała, że prezydent Biden będzie prowadzić dalsze konsultacje z europejskimi partnerami w tej sprawie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty