Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/mon_gov_pl
Fot. twitter.com/mon_gov_pl
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że podczas zakończonych ćwiczeń sztabowych przetestowano najważniejsze procedury dotyczące obrony kraju.
Ćwiczenie sztabowe przeprowadzono w Akademii Sztuki Wojennej w podwarszawskim Rembertowie i były to największe tego typu ćwiczenia od roku 1989.

Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że ćwiczenie sztabowe pozwoliło nie tylko przetestować procedury dotyczące obrony strategicznej Polski, ale również określić kierunek zmian w polskiej armii. - Mówiliśmy o tym, jak przebiegło to ćwiczenie, jakie wstępnie są z tego ćwiczenia rekomendacje, gdzie wyposażenie naszych sił zbrojnych wymaga uzupełnienia, gdzie trzeba będzie poprawić procedury. Oczekuję rekomendacji w tym zakresie, gdzie powinniśmy dokonać zmian, uzupełnień - mówił prezydent Andrzej Duda na konferencji w Akademii Sztuki Wojskowej.

Prezydent wyraził jednocześnie nadzieję, że podobne ćwiczenia sztabowe będą się odbywały częściej, bowiem są one konieczne do rozwoju Wojska Polskiego. Ćwiczenie sztabowe to rodzaj ćwiczenia taktycznego, operacyjnego lub strategicznego, którego celem jest doskonalenie umiejętności dowódców i sztabów. W trakcie takiego ćwiczenia symulowane jest prowadzenie działań bojowych w różnych warunkach współczesnego pola walki.
Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że ćwiczenie sztabowe pozwoliło nie tylko przetestować procedury dotyczące obrony strategicznej Polski, ale również określić kierunek zmian w polskiej armii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty