Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Reklama
Zobacz
Autopromocja
Zobacz

Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Szwecja dołącza do grupy krajów, które uzależniają wjazd na swoje terytorium od negatywnego testu na chorobę COVID-19. Nowe przepisy obowiązują w tym kraju od soboty.
Nowe regulacje ogłosił kilka dni temu premier Szwecji. Test musi być wykonany maksymalnie 48 godzin przed planowanym przekroczeniem granicy tego kraju. Nakaz testu nie będzie jednak obowiązywał osób, które mieszkają w Szwecji, które podróżują w ważnych sprawach rodzinnych, a także sportowców oraz nieletnich. Nowe regulacje mają obowiązywać do końca marca.

Wcześniej Szwecja ograniczyła wjazd obywateli niektórych państw ze względu na rozprzestrzeniającą się nową mutację koronawirusa, bardziej zaraźliwą od tej, z którą Europa miała do czynienia w pierwszej połowie zeszłego roku.

Szwecja dołączyła między innymi do Egiptu, Malty, Hiszpanii, Turcji i Grecji. Nadal bez takiego testu można wjechać między innymi do Meksyku, Szwajcarii, Tanzanii oraz do Portugalii. Jednak w przypadku tego ostatniego kraju są wyjątki - testów wymagają władze Madery oraz Azorów, które administracyjne należą do Portugalii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty