Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Autopromocja
Zobacz
Reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / torstensimon (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / torstensimon (CC0 domena publiczna)
Systematycznie wzrasta liczba Niemców, którzy obawiają się szczepienia przeciwko "COVID-19". Szczególnie szczepionka firmy "AstraZeneca" wzbudza wiele obaw.
Wiceprzewodniczący FDP w Bundestagu Michael Theuer zaapelował do kanclerz Angeli Merkel oraz do prezydenta Franka Waltera, aby osobiście dali dobry przykład i zaszczepili się przeciwko koronawirusowi.

Obecnie ponad 10 proc. Niemców zdecydowanie odmawia poddania się szczepieniu przeciwko COVID-19, a 20 proc. ciągle się obawia zaszczepić. Wśród lekarzy oraz personelu pielęgniarskiego odsetek ten przekracza 30 proc.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zaprezentowała nową unijną strategię walki z pandemią. Zamierza m.in. skrócić procedurę zatwierdzania nowych wersji szczepionek przeciw mutacjom koronawirusa.

Europoseł Udo Bullmann twierdzi, że działania Komisji Europejskiej są spóźnione i nieadekwatne do zagrożenia. "Znajdujemy się w śmiertelnym wyścigu ze śmiercią. Pomimo to Ursula von der Leyen i minister zdrowia Jens Spahn działają wolno, co w obecnej sytuacji kosztuje ludzkie życie. Cieszymy się z każdego kroku do przodu, ale pytamy dlaczego musieliśmy na to czekać cały rok" - powiedział Bullmann.
Relacja Waldemara Maszewskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
Autopromocja
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty