Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że spotkanie prezesa Jarosława Kaczyńskiego z Jarosławem Gowinem i Zbigniewem Ziobrą przebiegło w dobrej atmosferze. Gość Programu 1. Polskiego Radia podkreślił, że najważniejsze jest, iż rozmowy się toczą, bo mogą doprowadzić do porozumienia w obozie rządowym.
Radosław Fogiel przypomniał, że w niedawnym wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił, iż każdy, kto chciałby rozbijać prawicę, działa na szkodę rzeczy ważniejszych niż własny interes polityczny.

- Myślę, że te słowa trafiły na podatny grunt. Liczę, że wszystkie wątpliwości, niejasności będą wyjaśnione, rozstrzygnięte, a problemy rozwiązane i będziemy mogli zająć się sprawami najważniejszymi - powiedział wicerzecznik PiS.

Radosław Fogiel dodał, że Prawo i Sprawiedliwość będzie kontynuować rozmowy z Solidarną Polską w sprawie głosowań nad unijnym planem odbudowy. Partia Zbigniewa Ziobry zapowiada, że w Sejmie będzie głosować przeciw unijnemu funduszowi pocovidowemu.

W poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński rozmawiał ze Zbigniewem Ziobrą. W ubiegłym tygodniu prezes PiS mówił PAP, że nie rozważa wariantów, w których nie udałoby się porozumieć wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Wyjaśnił przy tym, że ważne będą głosowania dotyczące między innymi unijnego programu odbudowy.

W tej samej rozmowie Jarosław Kaczyński mówił, że smuci go sytuacja, w której koalicjanci PiS przedstawiają odmienne stanowiska dotyczące istotnych kwestii. Jarosław Kaczyński powiedział, że w wielu sytuacjach zwyciężają motywy czysto partykularne, a często, jak się domyśla, osobiste.

Prezes PiS podkreślił, że każdy, kto rozbija prawicę, działa przeciw Polsce, polskiej rodzinie, przeciw polskim wartościom. Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję, że koalicjanci PiS zgodzą się na pewne rzeczy, aby iść do przodu, porzucając swe dążenia do budowania odmienności.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty