Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Bao_5 (CC0 domena publiczna)
Brazylia pobiła ponury, światowy rekord. Tylko we wtorek na COVID-19 zmarło tam ponad 4 tysiące osób. Trudna sytuacja jest także w innych krajach Ameryki Łacińskiej, w tym w Meksyku. Stany Zjednoczone natomiast przyspieszyły program szczepień.
Według przedstawicieli brazylijskich władz, we wtorek w kraju zmarło niemal 4200 osób. Do tej pory największą dobową liczbę zgonów, ponad 3000, zanotowały pod koniec ubiegłego roku Stany Zjednoczone. Teraz w Brazylii panuje najtrudniejsza na świecie sytuacja. Liczba chorych lawinowo rośnie, a służba zdrowia jest na granicy rozpadu. Zaszczepionych zostało jedynie 10 procent Brazylijczyków.

Meksyk - jako pierwszy, poza Indiami, kraj na świecie - zgodził się na użycie indyjskiej szczepionki COVAXIM. Powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiczna. Liczba nowych zachorowań rośnie także w Kolumbii, Urugwaju czy Paragwaju.

W Stanach Zjednoczonych tymczasem szczepionkę podano już 150 milionom osób. Prezydent Joe Biden ogłosił, że każdy chętny dorosły będzie mógł dostać zastrzyk od 19 kwietnia. Wcześniej podawano termin 1 maja, ale tempo szczepień w USA jest znacznie szybsze niż zakładano na początku kadencji Bidena.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 2 miliony 871 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 132 miliony. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty