Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Alexas_Fotos (CC0 domena publiczna)
Połowa dorosłych Amerykanów może otrzymać przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 do weekendu. Jednak eksperci twierdzą, że jest za wcześnie, aby ogłosić w tym przypadku zwycięstwo nad pandemią.
Eksperci podkreślają, że wciąż około sto milionów Amerykanów nie jest zaszczepionych, a to bardzo duża liczba. Dlatego padają tutaj stwierdzenia, żeby nie świętować zbyt wcześnie.

Prezydent Joe Biden wyznaczył cel dla każdego stanu, aby udostępnić preparat przeciwko Covid-19 wszystkim dorosłym mieszkańcom i aby rezygnować z wprowadzonych wcześniej limitów wielu osób kwalifikujących się na szczepienie. Nie powinno to być problemem, ponieważ w USA wzrosła podaż szczepionek. Aby cała populacja w skali kraju się uodporniła, trzeba zaszczepić w przedziale od 70 do 85 procent ludzi. Tempo podawaniu preparatu bardzo różni się w poszczególnych stanach. Najszybciej cały proces przebiega w Północnej Dakocie i Nowym Jorku. Przewiduje się, że podstawowe szczepienia zakończą się tam do końca czerwca. Kalifornia poinformowała właśnie, że całkowita działalność lokalnej gospodarki zostanie tam wznowiona 15 czerwca.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty