Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/prezydentpl/Marek Borawski/KPRP
Fot. twitter.com/prezydentpl/Marek Borawski/KPRP
W ciągu kilku tygodni zapadnie decyzja w sprawie dopuszczenia amantadyny do leczenia COVID-19 - poinformował prezydent Andrzej Duda.
Lek, stosowany między innymi w leczeniu choroby Parkinsona i stwardnienia rozsianego, jest zdaniem części specjalistów, skuteczny także przeciw COVID-19.

Prezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej przypomniał, że minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka miesięcy temu zwrócił się o przeprowadzenie badań klinicznych tego leku. Od ich wyników będzie zależało dopuszczenie go do stosowania w terapii. Andrzej Duda powiedział, że rezultaty badań powinny być znane w najbliższych tygodniach i w zależności od nich Ministerstwo Zdrowia podejmie decyzje w sprawie amantadyny. Prezydent dodał, że rząd szuka wszystkich możliwości zapobieżenia zachorowaniom i leczenia COVID-19. Prezydent zaapelował w piątek, by nie lekceważyć objawów zakażenia koronawirusem.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja i będą przeprowadzone wyłącznie w formie pisemnej.

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że rząd poważnie rozważa otwarcie szkół w systemie hybrydowym. Oznaczałoby to, że uczniowie w określonych grupach przychodziliby do szkół, podczas, gdy pozostali uczestniczyliby w lekcjach zdalnie. W kolejnym tygodniu następowałaby wymiana.

Prezydent mówił, że termin otwarcia szkół jest uzależniony od sytuacji epidemicznej, ale obecnie model hybrydowy to najbardziej prawdopodobne rozwiązanie częściowego powrotu do stacjonarnej nauki.

Prezydent dodał, że takie rozwiązanie wydaje się sensowniejsze niż dopuszczenie do stacjonarnej nauki wyłącznie najmłodszych klas.

Aktualne obostrzenia epidemiczne, obejmujące również zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli, obowiązują do 18 kwietnia. Z opieki nad dziećmi w tych placówkach mogą korzystać tylko uprawnione grupy rodziców.
Prezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej przypomniał, że minister zdrowia Adam Niedzielski już kilka miesięcy temu zwrócił się o przeprowadzenie badań klinicznych tego leku.
Relacja Sylwii Białek (IAR).
Rząd poważnie rozważa otwarcie szkół w systemie hybrydowym - poinformował prezydent Andrzej Duda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02poniedziałek03wtorek04środa05czwartek06piątek07sobota08niedziela09poniedziałek10wtorek11środa12czwartek13piątek14sobota15niedziela16poniedziałek17wtorek18środa19czwartek20piątek21sobota22niedziela23poniedziałek24wtorek25środa26czwartek27piątek28sobota29niedziela30poniedziałek31wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty