Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Wszyscy rozsądni, którzy chcą dobrze dla Polski poprą ratyfikację Funduszu Odbudowy, w tym także Solidarna Polska - taką nadzieję wyraził wicemarszałek Sejmu, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki.
Dziennikarze pytali go w Sejmie o zapowiedziany przez koalicjanta PiS sprzeciw wobec ratyfikacji Funduszu. Terlecki powiedział, że jest dobrej myśli. - My zachęcamy, żeby byli za. Liczymy na wszystkich rozsądnych, którzy chcą dobrze dla Polski i dla polskiej gospodarki - powiedział Terlecki. Dodał, że rządzący przekonują przede wszystkim opinię publiczną.

Projekt ustawy ratyfikującej Fundusz Odbudowy, czyli o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej, zakłada rozdysponowanie do państw członkowskich 672 i pół miliarda euro w formie zarówno dotacji, jak i pożyczek. Jest to odpowiedź Wspólnoty na kryzys wywołany pandemią koronawirusa.

Polska może liczyć z Funduszu Odbudowy na ponad 23 miliardy euro w formie dotacji i ponad 34 miliardy w formie pożyczek.

Projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej musi się najpierw zająć rząd.
Dziennikarze pytali go w Sejmie o zapowiedziany przez koalicjanta PiS sprzeciw wobec ratyfikacji Funduszu. Terlecki powiedział, że jest dobrej myśli.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty