Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Apelują do totalnej opozycji o rozsądek, podkreślają, że unijny Fundusz Odbudowy ma służyć rozwojowi Polski, niezależnie od barw partyjnych.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości z naszego regionu zwracają uwagę, że mowa o 770 miliardach złotych na rozwój kraju w perspektywie nie jednej kadencji, a wielu lat - mówił zachodniopomorski wojewoda Zbigniew Bogucki.

- Ci, którzy mówią o Polexicie, że Prawo i Sprawiedliwość chce wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej, de facto brakiem zgody, brakiem współpracy, chcą Polskę z Unii Europejskiej wyprowadzić i chcą Polaków pozbawić 770 miliardów złotych - tłumaczył Bogucki.

Poseł Leszek Dobrzyński podawał konkretne przykłady, ile mogą stracić lokalne samorządy. - Czy stać nas na to, żeby na przykład powiat myśliborski, orientacyjnie stracił 1 miliard 300 milionów złotych?

Lekarz z zawodu, poseł Czesław Hoc podkreślał, że to także pieniądze na poprawę jakości leczenia. - 4,3 miliardy euro jest przeznaczonych w Krajowym Planie Odbudowy na służbę zdrowia. To jest blisko 20 miliardów złotych.

Codzienny spór polityczny to jedno - a dobro kraju to drugie - apelował do PO, Artur Szałabawka. - To nie jest gierka polityczna, to są losy naszego kraju.

Unijny Fundusz Odbudowy muszą ratyfikować parlamenty wszystkich krajów wspólnoty. Jeszcze w grudniu szef PO zapewniał, że jego partia jest "gwarantem" przyjęcia tego programu. Teraz PO tłumaczy, że nie chce, aby te pieniądze "nietransparentnie" wydawał PiS.
Relacja Andrzeja Kutysa [Radio Szczecin]

Dodaj komentarz 13 komentarzy

zamiast robić cyrk i apelować wznosząc teatralne ochy i achy, może podejmijcie jakieś negocjacje?
Bo na razie PiS usiłuje wymusić możliwość niekontrolowanego grabienia unijnych pieniędzy. Jak jakaś typowa "madka" czy inny Janusz...
Złodziejom i oszustom wierzyć nie można.
MUSZĄ BYĆ MECHANIZMY KONTROLNE.
Niech zaapelują do koalicjanta, najlepiej w tym samym składzie.
a gdzie jest Matecki???? Nie widze go na fotce, a pozowanie to ostatnio jego ulubione zajęcie
A ten bilbord to im w nocy premier podesłał ?
Negocjacje. Niech opozycja stawia twarde warunki.
Dawno mnie tak nic nie rozbawiło :D
Sami we własnym gronie nie umieją się dogadać - to przypomnieli sobie, że jest ktoś kogo latami olewali :D
- Rodacy, pomożecie? - pomożemy!!! hahaha
PZPR+ :)
@ Janek .N
Ja bym te pieniądze powierzył ... np. Nowakowi i Gawłowskiemu i podarował ... pudełko po butach.
Ja komuchy mam nadzieję że trybunał stanu was nie ominie...
@Mirek - jakoś ostatnio cicho o Obajtku... Czyżby ten cały hajs miał byc dany w zarząd don Orleone? Wujek juz się cieszy
Panowie z PIS-u nie opowiadajcie ludziom farmazonów.
Nie właśnie- PiS ma większość w sejmie, czemu zatem muszą o cokolwiek apelować? Czyżby dla Ziobry i Gowina to dobro Polski o którym jest mowa w artykule nie było istotne? Jak to jest w tej Skłóconej Prawicy?
Czy redaktor powinien sam z siebie używać sformułowania "totalna opozycja"? To sformułowanie wymyślone przez PiS, a redakcja chyba jeśli już, powinno po prostu używać sformułowania "opozycja"?
złodzieju NOWAK!
idz pan do pierdla!
jak nie w PL to na Ukrainie !

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty