Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
To po brutalnym morderstwie 18-letniej Magdy ze Świńca w powiecie Kamieńskim i morderstwie 11-letniego Sebastiana z Katowic.
Dziewczyna zaginęła kilka dni temu, od tamtej pory trwały poszukiwania 18-latki. W niedzielę w lesie odnaleziono jej ciało.

W sprawie zatrzymano 29-latka z Kamienia Pomorskiego. Przyznał się do zamordowania dziewczyny. Mężczyzna był w przeszłości karany za podobne czyny. Tak samo, jak morderca chłopca ze Śląska.

System prawny jest niedoskonały, trzeba zmienić prawo tak, by uniknąć kolejnych takich tragedii - mówił Zbigniew Ziobro.

- Takich przypadków, kiedy mamy do czynienia ze zdemoralizowanymi sprawcami, o których wiemy, że dopuszczali się ciężkich przestępstw, a potem po łagodnym wyroku wychodzą na wolność i znowu dopuszczają się tych przestępstw, łącznie z zabójstwami, jest znacznie więcej. Dlatego też, zaostrzenie kar ma sens. Takich sprawców warto latami izolować i tego będę domagał się od polskiego Parlamentu. Takie zmiany ponownie przedstawię na posiedzeniu rządu - dodaje Ziobro.

- 18-letnia Magda wyszła z domu 24 maja, pojechała skuterem na zakupy. Wtedy ślad po niej zaginął. Kluczową rolę w jej odnalezieniu odegrał zapis z monitoringu i sprawdzenie miejsc, w jakich logował się jej telefon. Jak ustalono dziewczyna miała problem z uruchomieniem skutera, sprawca zaproponował, że ją podwiezie, po czym zabrał ją do lasu i udusił - mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Sierak zastępca Prokuratora Generalnego.

- Podejrzany Dawid J. przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu, lecz nie wskazał w jaki sposób dokonał tego zabójstwa. Podejrzany również nie wyjaśnił, jaką motywacją się kierował dokonując tej zbrodni. Aktualnie trwa wizja lokalna z udziałem osoby podejrzanej.

Mężczyzna usłyszał zarzut morderstwa.
System prawny jest niedoskonały, trzeba zmienić prawo tak, by uniknąć kolejnych takich tragedii - mówił Zbigniew Ziobro.
Takich sprawców warto latami izolować i tego będę domagał się od polskiego Parlamentu. Takie zmiany ponownie przedstawię na posiedzeniu rządu - dodaje Ziobro.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty