Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Marsz przeciwko przemocy zorganizowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Gryficach, to po brutalnym morderstwie 18-letniej Magdy ze Świńca - dziewczyna była uczennicą tej szkoły.
- Po tragedii, sprzed kilku dni, trudno się otrząsnąć - mówią nauczyciele i dyrekcja. - To jest nie do opowiedzeniu, co czułam. Wciąż to mocno przeżywam, nie jestem w stanie się z tym pogodzić. To jest dla mnie okropne, że ktoś może zrobić komuś taką krzywdę, młodej, radosnej dziewczynie, przed którą było całe życie. Jest to dla mnie naprawdę trudne przeżycie, tym bardziej, że spędziłyśmy dużo godzin razem, znałyśmy się więc dobrze. - Została brutalnie zamordowana nasza uczennica, część tej społeczności. Uczniowie postanowili zaprotestować przeciwko temu i głośno wykrzyczeć światu stanowcze "nie" dla zła i brutalności tego świata.

Zabójstwa dopuścił się 29-letni Dawid J. Bestia z Sulikowa już wcześniej zamordowała inną dziewczynę. 15 lat temu, zaledwie 14-letni wówczas Dawid J. został uznany najmłodszym mordercą na tle seksualnym w Europie. Jednak wyszedł na wolność z poprawczaka po zaledwie 4 latach odsiadki.

We wtorek, sąd w Kamieniu Pomorskim zdecydował, że mężczyzna trafi do aresztu na 3
miesiące - grozi mu dożywocie.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty