Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / chriscopley (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / chriscopley (CC0 domena publiczna)
Za nami kolejne w ostatnich dniach historyczne wydarzenie w lotach kosmicznych. Najbogatszy człowiek świata Jeff Bezos odbył drugi w dziejach ludzkości turystyczny lot w kosmos. Rejs trwał około 10 minut.
10 lipca pierwszy taki turystyczny lot w kosmos przeprowadziła firma firma Virgin Galactic, innego miliardera Richarda Bransona. Oba starty odbyły się z terenu Stanów Zjednoczonych.

Jesteśmy świadkami kosmicznego wyścigu miliarderów. Na początku tego miesiąca Richard Branson został pierwszą osobą, która poleciała w kosmos na pokładzie rakiety, jaką pomógł sfinansować - pokonując Bezosa o dziewięć dni - podkreśliła stacja CNN.

Washington Post zauważył, że Jeff Bezos twórca Amazona podziękował wszystkim swoim klientom i pracownikom, że dzięki nim mógł doprowadzić do wtorkowego historycznego lotu. Gazeta zauważyła jednak, że Bezos doprowadził internetowego giganta do światowej potęgi, ale stanął w obliczu aktywizmu własnej siły roboczej, aby mniej zajmować się swoim kosmicznym hobby, a raczej powinien starać się poprawić warunki pracy zatrudnionym przez siebie ludziom. Z kolei agencja Associated Press przypomina, że do końca roku firma Bezosa zamierza przeprowadzić jeszcze dwa takie loty. Bilety można wygrać na specjalnej licytacji. Ich wartość zbliża się do stu milionów dolarów.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty