Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Minister Adam Niedzielski. Fot. nfz.gov.pl
Minister Adam Niedzielski. Fot. nfz.gov.pl
Minister zdrowia zaprasza protestujących medyków na spotkanie, jednocześnie przedstawiając skutki finansowe realizacji ich postulatów.
Adam Niedzielski za pośrednictwem mediów społecznościowych podkreślił, że dla budżetu oznaczałoby to ogromne obciążenia.

Przedstawiciele pracowników służby zdrowia manifestują w Warszawie. Przewodnicząca Rady Pielęgniarek i Położnych Anna Janik powiedziała, że w demonstracji wezmą udział lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni i diagności.

- Pacjent ma być bezpieczny. Każdy z nas, kiedy trafi do szpitala, chce być zaopiekowany przez pielęgniarkę, która będzie wypoczęta; przez lekarza, który nie ma 70 godzin dyżuru za sobą; albo na SORze przyjmuje ratownik, który ma za sobą 64 godziny dyżuru - podkreśla Janik.

Przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Wojciech Szaraniec zapowiada budowę białego miasteczka 2.0. - Zastanawialiśmy się, co jeszcze możemy zrobić, żeby rzeczywiście rządzący nas posłuchali. Czy mamy palić opony w Warszawie, czy mamy dokonać samospalenia. Te błagania i te prośby o dialog doszły do apogeum. My nie wiemy, co mamy teraz zrobić, żeby te rozwiązania były wprowadzone - mówi Szaraniec.

Demonstracja ma przejść w południe z placu Krasińskich przed budynek Ministerstwa Zdrowia, Pałac Prezydencki i gmach Sejmu.

Minister zaprasza protestujących na godzinę 13.
Przewodnicząca Rady Pielęgniarek i Położnych Anna Janik powiedziała, że w demonstracji wezmą udział lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, ratownicy medyczni i diagności.
Przewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Wojciech Szaraniec zapowiada budowę białego miasteczka 2.0.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty