Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Rośnie liczba migrantów, docierających nad Odrę nowym szlakiem przez Białoruś - ustaliła niemiecka policja. Od sierpnia przedostało się do Niemiec w ten sposób ponad 4300 osób.
Skalę przybierającego na sile zjawiska pozwalają opisać statystyki z pierwszej połowy 2021 roku. Od stycznia do lipca skorzystało z trasy przez Białoruś zaledwie 26 uchodźców. Liczba osób, przybywających ze wschodu do Niemiec, wzrosła gwałtownie wraz z nasileniem się w sierpniu prowokacji Mińska na polsko-białoruskiej granicy, spełniających znamiona wojny hybrydowej.

Niemiecka Policja Federalna ustaliła, że napływający imigranci pochodzą głównie z Syrii, Iraku, Jemenu oraz Iranu. Sytuacja zaostrzyła się szczególnie w graniczącej z Polską Brandenburgii, gdzie obozy przejściowe dla uchodźców zaczęły się przepełniać.

Ministerstwo spraw wewnętrznych tego landu poinformowało, że przygraniczne ośrodki są przystosowane jedynie do odbywania przez przybyszy kwarantanny, co dodatkowo utrudnia sytuację. Z rosnącą falą imigrantów zmagają się także kraje związkowe Saksonia i Meklemburgia-Pomorze Przednie.
Relacja Wojciecha Osińskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty