Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-2102488 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2102488 (domena publiczna)
Stany Zjednoczone, podobnie jak Unia Europejska, wprowadzają zakaz podróżowania z ośmiu krajów afrykańskich. Związane jest to z przypadkami wykrycia wariantu Omicron koronawirusa na afrykańskim kontynencie.
W Stanach Zjednoczonych nie zidentyfikowano jeszcze żadnego przypadku nowego szczepu. Jednak, nie czekając na rozwój wypadków administracja Joe Bidena zaczęła w tej sprawie podejmować decyzje.

Ograniczenia dotyczą Republiki Południowej Afryki, Botswany, Zimbabwe, Namibii, Lesotho, Eswatini, Mozambiku i Malawi. Większość obywateli spoza USA, którzy przebywali w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni, nie zostanie wpuszczona do Stanów Zjednoczonych.

Prezydent powiedział dziennikarzom, że jego zespół medyczny zalecił rozpoczęcie zakazu w poniedziałek zamiast natychmiastowego. Urzędnik Białego Domu powiedział Reutersowi, że luka jest spowodowana czynnościami proceduralnymi, które musiały zostać wykonane przed wprowadzeniem takich obostrzeń, w tym współpracą z władzami transportowymi i liniami lotniczymi.

Stany Zjednoczone mogą ponadto dodać inne kraje do listy ograniczeń, jeśli wariant się rozprzestrzeni - powiedział pragnący zachować anonimowość wysoki rangą urzędnik administracji Białego Domu.
Relacja Jana Pachlowskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty