Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Władimir Putin. Fot. www.wikipedia.org
Władimir Putin. Fot. www.wikipedia.org
Na Kremlu trwają ostatnie przygotowania do rozmowy Władimira Putina z Joe Bidenem. Rzecznik prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że Moskwa jest nastawiona na dialog z Waszyngtonem.
Połączenie online ma się rozpocząć o godz. 18 czasu moskiewskiego, czyli o godz. 16 czasu polskiego.

Do rozmowy Władimira Putina z Joe Bidenem wykorzystana zostanie linia radiowo-telewizyjna, która bezpośrednio łączy Kreml z Białym Domem. Specjalna, zabezpieczona przed ingerencją z zewnątrz linia została uruchomiona wiele lat temu, ale dopiero dziś zostanie po raz pierwszy wykorzystana.

Do tej pory jedynie rosyjskie i amerykańskie służby techniczne kontrolowały jej sprawność, utrzymując w stałej gotowości.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow powiedział dziennikarzom, że Władimir Putin chce oprócz stosunków dwustronnych poruszyć w trakcie rozmowy kwestię rozszerzania NATO wzdłuż granic Rosji.

Natomiast Joe Biden ma postawić w rozmowach na zapobieżenie rosyjskiej agresji na Ukrainę. Według doradcy Kremla - Jurija Uszakowa - przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych omówią także sytuację wokół konfliktu w Afganistanie i irańskiego programu jądrowego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty