Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg. Fot. Twitter.
Sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg. Fot. Twitter.
W Brukseli odbędzie się spotkanie Komisji NATO - Ukraina. Wezmą w niej udział ambasadorowie państw Sojuszu Północnoatlantyckiego i wicepremier Ukrainy do spraw europejskich i euroatlantyckiej integracji, Olga Stefaniszyna.
Dyskusja ma dotyczyć agresywnych działań Rosji i koncentracji wojsk na Ukrainie oraz przy granicy z nią.

Narada odbywa się kilka dni po wideokonferencji ministrów spraw zagranicznych państw NATO-wskich. Sekretarz generalny podkreślił po niej, że Sojusz odrzuca żądania Rosji, że nie będzie rozszerzać się na wschód.

- Wszystkie kraje, bez względu na wielkość i sąsiedztwo, mają prawo do decydowania o swojej przyszłości i sojuszach - mówił po konsultacjach sekretarz generalny, Jens Stoltenberg. Zagroził też Moskwie.

- Przesłanie jest proste: jeśli Rosja zdecyduje się na użycie siły militarnej przeciw jednemu ze swych sąsiadów będzie to miało poważne konsekwencje i zapłaci ona wysoką cenę - zapowiedział.

Szef Sojuszu mówił o surowych sankcjach politycznych i gospodarczych krajów NATO i Unii Europejskiej. O koordynacji działań Jens Stoltenberg rozmawiał w sobotę z przewodniczącą Komisji Ursulą von der Leyen.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty