Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
Zobacz

Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Picudio (CC0 domena publiczna)
W związku z rosyjską inwazją na Ukrainę, unijne kraje już na początku wojny ograniczyły obywatelom Federacji możliwość podróżowania, a w ostatnich dniach zaostrzają politykę wizową.
Finlandia od 1 września będzie przyjmowała wnioski wizowe jedynie w czterech miastach w: Moskwie, Petersburgu, Pietrozawodsku i Murmańsku. Dokumenty będą przyjmowane tylko w poniedziałki.

Wcześniej ograniczenia w wydawaniu wiz Rosjanom wprowadziła Estonia. Estończycy postanowili także zamknąć granicę dla turystów z Rosji i wydalać każdego Rosjanina, którego rzeczywisty cel podróży nie odpowiada zgłoszonemu w ankiecie wizowej.

Zdecydowane działania na początku inwazji podjęła Polska. Nasz kraj wstrzymał wydawanie wiz turystycznych. Podobnie postąpiły Czechy.

Za zaostrzeniem polityki wizowej wobec Rosjan na obszarze całej Unii Europejskiej opowiadają się: Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Czechy i Dania. Rosyjscy komentatorzy niezależni zwracają uwagę, że takiego radykalnego rozwiązania nie chcą przyjąć Niemcy i Francja, a zdecydowanie przeciwko są Węgry.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty