Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
argum.eu

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w związku z komunikatem Polskich Sieci Elektroenergetycznych zarządziła zwołanie zespołu bezpieczeństwa energetycznego.
PSE ogłosiło dziś okresy zagrożenia na rynku mocy od godziny 19.00 do 21.00, czyli braku wystarczającej rezerwy mocy elektrowni wobec zapotrzebowania.

Szefowa resortu podkreśliła, że nie ma zagrożenia dostaw energii do odbiorców. Mechanizm rynku mocy, wyprowadzony w 2018 roku działa skutecznie - dodała we wpisie na Twitterze.

Anna Moskwa zaznaczyła, że "przyczyną sytuacji była niska wietrzność i mało energii z OZE dzisiaj". Dodała, że "rezerwy mocy są uzupełniane. Nie grozi nam blackout. System energetyczny pracuje bezpiecznie".

O sytuację tę pytany był na konferencji minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. "To co dziś usłyszeliśmy to pierwszy komunikat - on nie powinien się przełożyć na żadne braki dostaw. System działa. Przy pewnych wartościach musimy takie komunikaty przedstawić. Nie panikowałbym w tej sytuacji" - podkreślił.

O sytuację tę pytany był na konferencji minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty