Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. pixabay.com / EvgeniT (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / EvgeniT (CC0 domena publiczna)
Około stu osób demonstrowało w Brukseli przed Belgijską Operą Narodową przeciwko repertuarowi obejmującemu rosyjskich kompozytorów.
Władze La Monnaie uznały, że w nowym sezonie nacisk położą na rosyjskie tytuły i rosyjskich artystów. Podkreślają wprawdzie, że są przeciwko wojnie ale mówią, że rosyjska kultura jest częścią europejskiego dziedzictwa. Dziś przed Operą zgromadziła się ukraińska społeczność, by zaprotestować.

"Przestańcie promować rosyjską kulturę", "Rosja to państwo terrorystyczne" - skandowali protestujący. Demonstrację zorganizowano w dniu, w którym wystawiono w La Monnaie "Damę Pikową" Czajkowskiego. "Wiele europejskich instytucji nie jest świadomych, że Rosja używa kultury w swojej propagandzie", "Kultura to broń rosyjskiej propagandy" - mówiły uczestniczki protestu.

Organizatorzy demonstracji podkreślali, że niemoralne jest wystawianie rosyjskich sztuk w czasie kiedy rosyjscy żołnierze mordują niewinną ludność cywilną na Ukrainie, w tym wielu przedstawicieli świata kultury.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

rea' style='display:block; margin-bottom:3em;'>

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty