Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Medycy zajmujący się wirusologią apelują o przyjmowanie szczepionek przeciw COVID-19. W całym kraju jedynie półtora miliona osób zdecydowało się na czwartą dawkę.
Do przyjęcia preparatu uprawnione są osoby powyżej dwunastego roku życia, a od poniedziałku ze szczepień będą mogły skorzystać dzieci w wieku od 5 do 11 roku życia. W ostatnich tygodniach dobowa liczba zakażeń koronawirusem wzrosła do kilku tysięcy.

Jolanta Kluz-Zawadzka, podkarpacki konsultant w dziedzinie epidemiologii zwraca uwagę, że za rosnącymi zakażeniami stoi m.in. jesienne ochłodzenie i częstsze przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych. Do wzrostu liczby infekcji przyczynia się też powrót dzieci do szkół oraz dorosłych do pracy po wakacyjnych urlopach.Profesor Andrzej Cieśla, podkarpacki konsultant do spraw chorób zakaźnych apeluje o przyjmowanie szczepionki przypominającej, zwłaszcza przez osoby w podeszłym wieku, szczególnie narażone na niebezpieczny przebieg choroby. Jak zaznacza - po wielu miesiącach od przebycia COVID-19 lub przyjęcia poprzedniej szczepionki - nasza odporność ponownie spada i warto sięgnąć po dawkę przypominającą.

W całej Polsce minionej doby odnotowano 4275 zakażeń koronawirusem i 30 zgonów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty